Wystarczy tylko raz podnieść tę puszystą żywą kuleczkę, która pewnie idealnie pasuje do twojej wyciągniętej ręki.

Ten malutki kotek jest tak miękki i lekki jak piórko, i tak puszysty, że nigdy w życiu nie widziałeś nic bardziej puszystego; i kiedy ten maleńki kotek patrzy do ciebie swoimi magicznymi lazurowo – niebieskimi oczami, to jest już po tobie! Gratulacje! Właśnie postanowiłeś podzielić się swoim życiem z kotem!

Ale kocięta to nadal niemowlęta, dlatego też kocie dzieci – tak samo jak ludzkie – mają specjalne wymagania. Aby mieć pewność, że życie z kotem od samego początku będzie przebiegać bezproblemowo, przeczytaj kilka wskazówek!

Jeśli zdecydujesz się na kota pamiętaj, że będziesz  musiał żyć z podjętą przez siebie decyzją przez długi czas – być może od 15 do 20 lat.


Lepiej mieć kota jedynaka czy parkę?

Trzymanie w domu kota w pojedynkę nie jest dobrym rozwiązaniem – szczególnie dla kociąt, które są przyzwyczajone do życia ze swoją kocią rodziną. Wyobraź sobie tylko, że z dnia na dzień nagle nie masz już rodziny i zostajesz zupełnie sam w nowym, nieznanym otoczeniu!

Jasne, jest tu mnóstwo nowych i interesujących rzeczy do odkrycia, a ten wielki człowiek głaszcze mnie i przytula, ale czasami mam już dość zabawy i szukam ciepła u mojego rodzeństwa i mamy.

Mogę zasnąć tylko wtedy, gdy mogę się do nich przytulić i usłyszeć bicie ich serca… ale oni po prostu zniknęli. Jest tylko ta dziwna, podobna do zwierzęcia współlokatorka, która również ma dłonie i stopy, ale w ogóle nie pachnie jak kot i skomle, kiedy mnie widzi. Czysta rozpacz!

Najlepiej więc, aby kocięta były tylko w duecie.

Odpowiemy na wszystkie pytania, wspólnie pomożemy w wyborze wymarzonego malca. Koty birmańskie rodzą się zupełnie białe. Z czasem zaczynają się wybarwiać końcówki uszu, ogon, łapki ciemnieją , zmienia się lusterko noska. Niebywałym doświadczeniem jest możliwość obserwacji jak nasze maluchy się zmieniają , jak rosną , jak reagują na nas i otoczenie.

Celem naszej hodowli jest nie tylko kot o doskonałych walorach estetycznych, zdrowy, ale również doskonale zsocjalizowany. Kocięta są częścią naszej rodziny, biorą udział w naszym życiu codziennym.

Nasze kocięta trafią tylko do odpowiedzialnych rodzin, ludzi kochających zwierzęta, zdających sobie sprawę , z tego, że zapraszają do wspólnego życia żywą istotę na kolejne kilkanaście lat. W przypadku rezerwacji naszego kociaka przez rodzinę z dziećmi, prosimy o uczenie delikatności względem kota, należytego traktowania, szacunku, pełnego zrozumienia, że kot nie jest zabawką.

Na wstępie rozmawiamy z nowymi rodzinami , staramy się wzajemnie poznać, poznać warunki , w których miałby zamieszkać nasz kociak. Ważne jest dla nas by nasze kocie dzieci zamieszkały w bezpiecznych domach – zabezpieczenie balkonu, tarasu, stworzenie bezpiecznego wyjścia na powietrze, to sprawy, o które chcemy zadbać. Istotne jest również zapewnienie najlepszego możliwego żywienia, tu służymy radą i pomocą, mamy nadzieje że nowe rodziny będą kontynuować naszą filozofię. Jeśli dojdziemy do wniosku, że właśnie ta rodzina będzie dla naszych maluchów najlepsza , po akceptacji umowy rezerwujemy go na podstawie wpłaty zadatku. 

Od tego momentu jesteśmy z nowymi rodzinami w stałym kontakcie, staramy się przesyłać aktualne zdjęcia, jak również zdawać relację z życia kociąt. Kocięta opuszczają naszą hodowlę w wieku ok 14 tyg i są już po zabiegu kastracji w opcji “na kolanka”. Kociaki te nie są przeznaczone do rozrodu. Nie wyklucza to możliwości pokazywania kota na wystawach w klasie kastraty.